• +48 55 221 20 00
  • sekretariat@zbk.elblag.pl

Dofinansowanie do wymiany systemu ogrzewania - program „Ciepłe Mieszkanie”

Rusza II edycja programu „Ciepłe Mieszkanie”, skierowana do najemców lokali mieszkalnych stanowiących własność Gminy (jeżeli nie wszystkie lokale w budynku należą do Gminy) znajdujących się w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych, w których źródło ogrzewania stanowi nieefektywne źródło ciepła na paliwo stałe niespełniające minimum 5 klasy normy PN - EN 303 – 5 (tzw. „kopciuchów”).

Program wspiera montaż:

- kotła gazowego kondensacyjnego,

- kotła na pellet drzewny o podwyższonym standardzie,

- kotła zgazowującego drewno o podwyższonym standardzie,

- ogrzewania elektrycznego,

- pompy ciepła powietrze/woda,

- pompy ciepła powietrze/powietrze.

Możliwe będzie również wykonanie instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, wymiana okien i drzwi oraz wykonanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Realizacja programu uzależniona będzie od przyznanych Gminie środków finansowych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

W celu rozpoznania skali zainteresowania programem wśród mieszkańców Miasta zapraszamy do Urzędu Miejskiego w Elblągu, ul. Łączności 1, pok. 122a w celu wypełnienia ankiety. Istnieje również możliwość dostarczenia wypełnionej ankiety mailowo na adres cieplemieszkanie@umelblag.pl w terminie do 19.01.2024r.

Więcej informacji na temat warunków programu można uzyskać pod numerem telefonu 55 239 33 43 lub osobiście w pokoju 122a w Urzędzie Miejskim w Elblągu, ul. Łączności 1.

Lp. Załącznik Data dodania Pobrania
1 Ankieta_Ciepłe_Mieszkanie najemcy.pdf 64

Data utworzenia: